SON DAKİKA

ATATÜRK’ÜN KURDUĞU PARTİNİZİN AMBLEMDEKİ İLKELERİNE SAHİP ÇIKINIZ

Bu yazı 13-11-2016 14:00 'de eklendi ve 533 kez görüntülendi.

Atatürk’ün kurduğu ve devletin ana temelini oluşturduğu Partinizde de amblem olarak belirtilen altı okun temsil ettiği ilkelere sahip çıkmanız esas göreviniz olmalıdır. Bu güne kadar, hiçbir konuda bu ilkeleri görmezden gelerek yaptığınız çalışmalar ve ifadelerinizde ülkenin yararına olan davranışlarınızdaki gevşeklik ve vurdumduymazlığınız taraftarlarınızı da üzmektedir. Ambleminizdeki ilkelerin uygulanmasından asla taviz vermemeli ve onlara sahip çıkmalısınız. Atamızın, partinin kuruluş amacını tamamen ülke çıkarına ve yararına hazırladığı, partisinde de altı okla gösterdiği ilkeler devletimizin temelini oluşturan ve vazgeçilmez kaideleridir.

 

            Bu gün, tüm davranış ve konuşmalarınızla partinizin temel ilkelerine ters düşen durumunuzu ve tutumunuzu taraftarlarınızla da görüşerek hatalarınızı düzeltmeye çalışınız. Bir ana muhalefet partisi olarak zor günlerde ve bu gün yaşadığımız ortamdan ülkemize zarar veren zararlı akımlardan olan tüm terör odaklarına karşı destekvari konuşmalarınız yanında ülkeye zararlı akımlarla ve akıllarla aleyhte basın hürriyetinden güç alarak kalem oynatanlara doğru bir yol göstermeniz gerekirken onlara da destek olmanız, partinizden halkımızın beklediği hizmetlere ters düşmektedir. Mevcut HDP ve onun temsilcisi vekillerden tutuklananlara karşı da ters çıkış ve bakışınız sizlerin hizmet anlayışına ve sizlerden beklenen davranışlara uyumlu olmamaktadır. Çok açık bir tutum içinde destekleme ifadeleriniz üzücü olmaktadır. Şunu ifade etmek istiyorum ki, bu gün mevcut iktidar ülke aleyhinde bulunan HDP ve onun desteklediği PKK ya karşı olduğu kadar, dış ülkelerden bizlere zararlı davranışlarda bulunanlara karşı da açmış olduğu karşı çalışmaları ve onları yok etme duruşlarını ters yüz ederek iktidarın bunları desteklediğini ifade etmeniz size halkımızın güvenine gölge düşürmektedir. Dünya alem, mevcut iktidarın tüm güçleri ile şer kuvvetlere karşı savaş açtığı bilindiği halde sizlerin bunu tenkit etmeniz ve hatta destek vermediğinizi ifade etmeniz ülke çapında prestijinizi sarsmaktadır.

 

            Parti ambleminizdeki altı ok, milliyetçilik-cumhuriyetçilik-halkçılık-laiklik-devletçilik ve inkılapçılık olarak bildirilmiş ve bunlara karşı uyanık olmanız sizlerden beklenmektedir. Geçmişinizden bu güne kadar laiklikte devlet ve din ayrılığını düşmanlık gibi görerek camilerde imamları din eğitimlerine karşı geldiniz.. Çocukları kovalayıp imamları karakollarda sürüklediniz. Halkçılık anlayışınızda, bu güne kadar halkın yanında olmadınız ve halka yapılan tüm hizmetlere muhalefetinizi devam ettirdiniz, hala da devam ettirmektesiniz.. Milliyetçilikte vatan, millet, bayrak ve insanlarla kardeşlik bağlarınızın kuvvetinin azlığı şikayet konusu olmaktadır. Devletçilik anlayışınızda ona bağlılık ve mevcut ilkelere sadakat göstermeniz gerekmekte iken onu şikayetten bir adım geri kalmamaktasınız. İnkılapçılıkta, yapılan değişikliklere ve kalkınma hamlelerine karşı bulunmakta, hiç birisine uygundur sözü ile atılımda bulunmadınız.

 

            Bu gün, ana muhalefet partisi ve parti başkanı olarak, yaşadığımız dar günler ve sıkıntı dönemlerinde iç düşmanlar ile birlik yapan dış güçlere karşı iktidarı ve muhalefeti ilke birlik ve beraberlik içinde hareket etmeniz sizlerden beklenmektedir. MHP partisinin bu zor günlerde yapılan atılımlara ve yeniliklere, yeni anayasa yapılması ile başkanlık sistemine geçilmesine gösterdiği önem ve destek sizler tarafından örnek alınmalıdır.Ülkemiz zor günler geçirmektedir.. Bu durumda birlikten uzak durmanızın sizlere hiçbir puan kazandırmayacağını bilmelisiniz Bu acı günlerin yanında, fırsatı ganimet bilir gibi ters davranışların sizlere zararı olacağını da düşünmelisiniz. Bu gidişinizle ana muhalefeti de elden çıkaracağınızı düşünüyorum. Yeni bir yol çiziniz, Partinizin ilkelerini sarılınız. Atamızın yolundan ayrılmayınız. Benden söylemesi.

.

           

Kullanici Adı Soyadı 4
Azmi KANDEMİRselimkandemir-53@hotmail.com
Azmi Kandemir

YORUM GÖNDER

Yorum Yok

YORUMU GÖNDER
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

KÖŞE YAZARLARI

EĞİTİM

    POPÜLER FOTO GALERİLER

    POPÜLER VIDEO GALERİLER